sobota 10. května 2014

Nová ložnice pro dokonalý odpočinek

 

Pokud chcete, aby se Vám v ložnici dobře spalo, měli byste mít na mysli pár zásadních rad, kterými se řídit, aby se proměnila v oázu klidu a míru.
Obklopte se jemnými barvami, které Vás uklidňují, nábytek volte buď v jemných odstínech zemitých barev a k tomu už ostatní zalijte jen bílou barvou ticha. Anebo si vyberte bílou jako základní barvu nábytku nebo nějaký jemný barevný odstín a zdi pokryjte něžnými barevnými dekory tapet a textilií.
 Takto vypadala ložnice původně. Výrazné barvy nás budou vždy odvádět v myšlenkách a rozptylovat nás, proto barva je naprosto nejzásadnějším vodítkem.
Od základní vybrané barvy nábytku pak volíme další menší kousky nábytku, stěny a okna pokrýváme jemnými dekory, abychom místnost zútulnili. Zde jsme použili na tapetu prolínající se kroužky (tapeta je od Designer Guild) v perleťové barvě, k tomu se nám krásně hodí kostkované povlečení, bílá deka a jemné bílé záclonky.
Zde jsme použili kombinaci barev: Mastic jako hlavní barva, bílá jako doplňková.
Dalším důležitým bodem je osvětlení, nemělo by být extra výrazné, ale přesto by nemělo zůstat bez povšimnutí, zde byly ideálně připravené rozvody, skříň nasvěčují dvě retro bodovky Amelie2 a u čela postele krásně vyniknou zahnuté lampičky Oleg.
Navíc kombinace matný kov a dřevo krásně a přitom jemně kontrastuje, 
dřevěné lampičky by nikdy tak nevynikly.
Nasvícený pokoj v novém.
Bílá komoda, nad ní bude dobudoucna viset krásný ručně malovaný obraz na hedvábí.

1 komentář:

  1. Velmi zajímavé a pěkné. Podobné návrhy a názory jsem již viděl zde : http://www.interierylucie.cz/. Bílá barva je opravdu fascinující.

    OdpovědětVymazat