sobota 12. března 2016

Po třech měsících ...

Koncem loňského roku jsme se vrhli, možná trochu bezhlavě, do vyklízení a rekonstrukce našeho nového statku, kam chceme naší Anglickou sezónu v budoucnu přestěhovat. Chtěli jsme vše pečlivě připravit a naplánovat, nicméně jak se říká: člověk míní - pán Bůh mění.  Do toho však přišla nečekaná zpráva: dostali jsme z obchodu Na Bělidle výpověď, protože dům se bude také kompletně rekonstruovat.

Původně plánované dva roky na rekonstrukci se tak snažíme urychlit na maximum, ale není to zrovna jednoduché.

Na začátku máme jen velikou touhu, odvahu a víru, netušíme, kolik nás to celé bude stát, když se rekonstruje starý dům, nikdy se neví, co vše se odkryje, co bude navíc nebo co zůstane. Netušíme ani, jestli je to pro nás zvládnutelné, jestli jsme si nevzali příliš velké sousto ani jestli se nám splní náš sen.  Nicméně věříme, že to má celé nějaký vyšší smysl.
Věříme, že nám nedojdou prostředky, síly ani to odhodlání. Máme naštěstí úžasné pomocníky, kteří jsou tím největším požehnáním.
 Takhle se proměňuje dvůr v průběhu prosince, ledna a února.
Chvíli je to depresivní, ale jakmile vyjde slunce, tak zmizí pochybnosti a zůstane zase jen ta víra.

Pokud se budeme z obchodu muset neplánovaně na chvíli přestěhovat do nějakého provizoria, dáme Vám vědět. Držte nám palce, prosím.


3 komentáře:

  1. Leedo, držím palečky, ať všechno klapne jak má a tvůj obchůdek se co nejdříve přestěhuje do tvého "vysněného" domu .... Marki

    OdpovědětVymazat
  2. Přeji hodně sil a nevzdávejte to výsledek určitě bude stát za to.Než jsme začali stavět náš vysněný domeček nechápala jsem kamarády kteří měli stavbu za sebou a dovedli o ní hodiny povídat.Teď už to chápu.Tu radost, když něco vytvoříte vám nic nenahradí.Mějte se Mirka

    OdpovědětVymazat
  3. Neklesejte Leedo na mysli, palce Vám drží moře lidí! I to, že se to takto trochu urychlí má urcite nějaký smysl a pomůže Vam třeba i v rychlejších rozhodnutich. ..

    OdpovědětVymazat